Niet pochýb o tom, že používame priveľa plastov a následný plastový odpad znečisťuje životné prostredie a má negatívny vplyv na prírodu a všetko živé. Odvetvie bioplastov preto nielen súhlasí, ale tiež aktívne podporuje dopyt po zásadných zmenách v našich hodnotových reťazcoch vo výrobe a na správanie zákazníkov.
Berlín, 4.12,2019 - Výsledky každoročnej aktualizácie trhových údajov o európskych bioplastoch, ktoré boli predstavené na 14. Európskej konferencii o bioplastoch v Berlíne, potvrdzujú dynamický rast svetového odvetvia bioplastov.
Triedený zber bioodpadu treba zaviesť bez výnimiek, pretože bioodpad v zmesovom komunálnom odpade spôsobuje problémy na skládkach a pritom sa dá využiť.
27.11.2019 Zákaz uvádzať jednorazové plastové výrobky, zvýhodniť výrobcov, ktorí na trh uvádzajú ekologickejšie a recyklovateľné obaly, obmedziť skládkovanie predovšetkým biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov. To sú najdôležitejšie zmeny novely zákona o odpadoch z dielne Ministerstva životného prostredia SR, ktorú dnes schválili poslanci Národnej rady SR.
Cieľom zavedenia nariadenia je minimalizovať spotrebu klasických plastových obalov najmä počas veľkých podujatí, ktoré organizuje mesto. Podľa hovorkyne mesta Viktórie Čapčíkovej z nich pochádzajú tony plastového odpadu.
  • 1
  • 2
Zobrazené 1 až 5 z 8 (1 stránky)