Odvetvie bioplastov zaznamenalo dynamický rast
   04.12.2019 19:00:30    0 Komentáre

Výsledky každoročnej aktualizácie trhových údajov o európskych bioplastoch, ktoré boli predstavené na 14. Európskej konferencii o bioplastoch v Berlíne, potvrdzujú dynamický rast svetového odvetvia bioplastov. V prostredí, ktoré je čoraz viac ohľaduplné k životnému prostrediu, sa predpokladá, že globálny trh s bioplastami v nasledujúcich piatich rokoch porastie o viac ako 15 percent. Tento trend je možný vďaka neustále sa zvyšujúcemu dopytu po trvalo udržateľných výrobkoch zo strany spotrebiteľov aj značiek a vďaka neustálemu úsiliu odvetvia bioplastov vyvíjať inovatívne materiály so zlepšenými vlastnosťami a novými funkciami.

Obaly zostávajú najväčšou oblasťou použitia bioplastov s takmer 53 percentami (1,14 milióna ton) z celkového trhu s bioplastami v roku 2019. Údaje tiež potvrdzujú, že bioplastové materiály sa už používajú v mnohých ďalších odvetviach a portfólio aplikácií sa naďalej rozširuje do oblastí ako automobilový priemysel, doprava, stavebníctvo a strojárstvo.

Čo sa týka rozdelenia výrobných kapacít, v súčasnosti sa jedna pätina výrobnej kapacity bioplastov nachádza v Európe. Predpokladá sa, že tento podiel sa do roku 2024 zvýši až na 30 percent.

Zdieľať tento článok

Komentáre

pre komentovanie článku je potrebná registrácia alebo prihlásenie